DOMOVSKÁ STRANA ELEKTRONICKÁ PŘIHLÁŠKA PŘIHLÁŠKA KE STAŽENÍ KONTAKT

KNIHOVNICKÝ HAPPENING KOLÍN 2013

Městská knihovna Kolín, Husova 69, Kolín I (informace na vodickova@knihovnakolin.cz)


KNIHOVNICKÝ HAPPENING KOLÍN 2013
Knihovnice nejsou z cukru – navzdory počasí se happening vydařil! Již od pátečního rána se začali do Kolína sjíždět knihovnice a knihovníci ze všech koutů ČR. Po registraci a občerstvení v knihovně si mohl každý vybrat z připravených alternativních programů – prohlídka Regionálního muzea, návštěva židovské synagogy a hřbitova, výstup na věž Práchovnu a samozřejmě prohlídka všech prostor knihovny. V půl třetí začal za doprovodu dechové kapely Suchdolanka a mažoretek z DDM pochod knihovníků kolem náměstí. A pak už se na pódiu a pod pódiem střídaly knihovnické soutěžní týmy s vystupujícím kolínskými soubory. Diváci viděli vystoupení mažoretek, ukázku sebeobrany Školy Taekwondo ITF Silla, Marka Jelínka & Mimosféry. Soutěžní týmy se představily svými zdravicemi, poznávaly hudební dechové nástroje (podle sluchu), 10 pochutin (poslepu jen podle chuti), procvičily mozkové závity na znalostním testu o Kolíně a projely slalom na čas s knižním vozíkem naloženým knihami. Pro veřejnost byla připravena soutěž „Mluvme hezky česky“ o hodnotné ceny. Celým program provázel moderátor Luboš Votroubek. Na závěr předal čestný předseda SKIPu Vít Richter cenu MARK, soutěžní družstva si převzala také pěkné ceny – zvítězilo družstvo BO!!! z Ostravy. Speciální cenu věnovanou firmou Ceiba – knihovnický vozík Tuky – si odvezlo družstvo ze Vsetína za vítězství ve slalomu. Večerní program pak pokračoval v kulturním společenském domě. Na úvod jsme shlédli taneční show TK CrossDance Kolín, pak následoval raut a povídání kolínských spisovatelů Ireny Fuchsové a Jakuba Šťástky. Tečkou na závěr bylo vystoupení tanečních skupin Rasputin a Kocour Modroočko. Následovala možnost posezení v kulturním domě. Ve Starých lázních proběhlo bowlingové klání a zvítězila jak jinak – opět Ostrava. Sobotní dopoledne bylo již volnější, po ranním posezení v knihovně se většina účastníků přesunula na plavbu lodí a pak se postupně všichni rozjeli do svých domovů. I přes nepřízeň počasí se dle ohlasů účastníků happening vydařil, my děkujeme všem sponzorům a účinkujícím.
Fotky z happeningu si můžete prohlédnout ZDE .


KNIHOVNICKÝ HAPPENING je již tradiční setkání knihovníků a informačních pracovníků z celé České republiky, které zahajuje Týden knihoven. Happening se vždy koná pod ústředním heslem, vybraným členskou základnou příslušné regionální organizace, která je v rámci Svazu knihovníků a informačních pracovníků (SKIP) hlavním pořadatelem, podle toho, ve kterém regionu se happening právě koná. Příslušný region konáním happeningu má jedinečnou příležitost prezentovat vlastní kulturu, knihovny, památky, krajinu a další turistické atraktivity. Je samozřejmě i příležitostí k prezentaci vedení kraje na všech úrovních a zejména jeho představitelů, a města, v němž se odehrává.


MINULÉ ROČNÍKY HAPPENINGU:
2012 – Písek
2011 – Ostrava
2010 – Turnov
2009 – Vsetín
2008 – Kutná Hora
2007 – Plzeň
2006 – Praha
2005 – Český Těšín
2004 – Semily
2003 – Opava
2002 – Uherské Hradiště
2001 – Český Krumlov
2000 – Praha
1999 – Praha (1. ročník na Staroměstském náměstí)

Letošní již 15. happening se uskuteční v pátek 20. 9. 2013 od 14:30 v Kolíně na Karlově náměstí. S mottem "Čte a tančí celý Kolín" se budou bavit nejen knihovníci, ale i široká veřejnost, která je samozřejmě zvána. Happening bude vyvrcholením oslav 140. výročí založení Městské knihovny Kolín. Celostátní setkání knihovníků bude sloužit ke zviditelnění nejen kolínské knihovny, ale také práce knihovníků a informačních pracovníků celé České republiky. Kolín představí účastníkům happeningu to, co je pro Kolín typické – historické památky, hudbu, tanec. Část programu bude samozřejmě věnována neformálním setkáním knihovníků a informačních pracovníků. Předpokládáme aktivní účast i představitelů města, Středočeského kraje a SKIPu.

Hlavní program Happeningu se dozvíte až na místě – už teď Vám ale můžeme prozradit, že vše se bude točit kolem tance, zpěvu a samozřejmě knih. Společný program začínáme v pátek ve 14:30 před budovou knihovny (Husova 69), ukončení předpokládáme kolem 22. hodiny.

Naše programová nabídka je ale mnohem širší - nabízíme (pro přihlášené účastníky Happeningu zdarma):

Vzhledem k omezené kapacitě pro jednotlivé vstupy do objektů Vás žádáme o označení konkrétního času v přihlášce. Výstup na Práchovnu Vám i s cestou k objektu zabere cca 30 minut, ostatní programy jsou počítány přibližně na hodinu tak, abyste v případě zájmu stihli další program. Neváhejte a posílejte přihlášky co nejdříve. Pokud Vám z nějakého důvodu nevyhovuje přihláška elektronická, využijte odkaz na verzi ke stažení, kterou nám zašlete mailem či poštou.


SOUTĚŽNÍ TÝMY

Ideální počet pro soutěžní tým jsou 4 lidé (minimum 3, maximální počet 5). Soutěžní tým přihlašujte pokud možno jen jednou a hlavně pod jedním názvem. Každý soutěžní tým nechť si připraví krátkou zdravici (cca 2 minuty). Vítěz si odveze putovní cenu.


PREZENTACE

Každá knihovna i SKIP popř. jednotliví knihovníci mají možnost prezentovat sami sebe i svoji činnost. Dodejte nám svoji prezentaci:


TIPY PRO ZÁJEMCE O UBYTOVÁNÍ


ORIENTAČNÍ BODY


Zobrazit Happening 2013 na velké mapě.


PARKOVÁNÍ

V centru Kolína je relativně dražší parkovné, proto na mapce doporučujeme trošku vzdálenější, ale levná (či neplacená) parkovací místa.


PROPAGACE

Happening 2013 PosterTýden knihoven 2013 Poster


PARTNEŘI A SPONZOŘI

Partneři a sponzoři Happeningu 2013


© Městská knihovna Kolín 2013 -